albo-youth Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Nothing great was ever achieved without enthusiasm
 
GalleryForumLatest imagesKėrkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Njė shqiptar bėn picėn mė tė shtrenjtė nė botė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
cupke_
Admin
Admin
cupke_


Female
Numri i postimeve : 694
Age : 34
Location : Pogradec
Registration date : 23/12/2007

Njė shqiptar bėn picėn mė tė shtrenjtė nė botė Empty
MesazhTitulli: Njė shqiptar bėn picėn mė tė shtrenjtė nė botė   Njė shqiptar bėn picėn mė tė shtrenjtė nė botė EmptyFri Dec 28, 2007 2:42 pm

Nje shqiptar ne Nju Jork ka mahnitur gjithe Shtetet e Bashkuara te Amerikes me picen e tij e cila konsiderohet si me e shtrenjta ne bote pas kushton 1000 dollare.

Nje restorant ne Nju Jork ka prezantuar ate qe mund te konsiderohet si pica me e shtrenjte ne bote. Ajo kushton plot 1000 dollare, por me interesant eshte fakti se pronari i restorantit eshte nje emigrat shqiptar i cili mberriti ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes 14 vjet me pare. Selimaj shprehet se i eshte dashur nje vit kerkime per te zbuluar perberesit e duhur ne menyre qe te krijoje picen e mrekullueshme. Perberesit kryesore te pices se shqiptarit i cili ka mahnitur tere boten, jane kater lloje haviari, dhe gaforre deti. Pica ndahet ne katert feta dhe secila ka lloje te ndryshme haviari perandorak.

Pica lukzose sic eshte quajtur dhe krijimi i djalit te talentuar nga Shqiperia do te duhet te porositet 24 ore perpara pasi ajo eshte krijuar vetem per te pasurit duke qene se cmimi eshte teper i larte. Selimaj shprehet se pica lukzose mund te porositet vetem per raste te vecanta. Klientja e pare qe pati mundesine ta provoje ate u shpreh se pica kishte nje shije te mire dhe se duhej shoqeruar patjeter me shampanje. Selimaj eshte pronar edhe i gjashte restoranteve te tjera ne Nju Jork me kuzhine italiane. Pica lukzose do mund te porositet ne restorantin Nino’s Bellisima.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://albo-youth.albanianforum.net
 
Njė shqiptar bėn picėn mė tė shtrenjtė nė botė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Nje legjende per prejardhjen e emrit "Shqiptar"

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
albo-youth Forum :: Kulture & Tradite :: Tradita Shqiptare-
Kėrce tek: