albo-youth Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Nothing great was ever achieved without enthusiasm
 
GalleryForumLatest imagesKėrkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Gafat e meshkujve kur propozojne 1femer

Shko poshtė 
2 posters
AutoriMesazh
cupke_
Admin
Admin
cupke_


Female
Numri i postimeve : 694
Age : 34
Location : Pogradec
Registration date : 23/12/2007

Gafat e meshkujve kur propozojne 1femer Empty
MesazhTitulli: Gafat e meshkujve kur propozojne 1femer   Gafat e meshkujve kur propozojne 1femer EmptyFri Dec 28, 2007 2:00 pm

Kur shikon njė femėr tė kėndshme, tė kalojnė nė kokė mendime “tė pista” dhe pikėrisht kėtu ndodhesh nė rrugėn e gabuar, tė cilėn shumė prej meshkujve e bėjnė: “t’i vėrtitesh asaj” duke pėrdorur metoda qesharake qė i improvizoni me shpejtėsi pėr t’i bėrė asaj pėrshtypje. Por nė qoftė se zgjohesh me njė reagim tė padėshiruar, do tė thotė se diku ke gabuar! Eh, njė veprim “i zgjuar” nuk ėshtė nė dorėn e tė gjithėve, por mė pak stėrvitje, do tė mėsosh se femrat tė cilat dinė se ēfarė kėrkojnė, “nuk bien pre” asnjėherė e replikave tė lehta.

Nė radhė tė parė, mos u nis me njė ide tė parapėrgatitur tė tipit: “ėshtė bionde, ėshtė budallaqe”; “nė qoftė se vishet ashtu, do tė thotė se ėshtė femėr blloku” etj. Mos harroni: Respekti pėr partneren tėnde duhet tė ekzistojė gjithmonė, ndonėse atė femėr e dėshiron vetėm pėr njė aventurė “one night stand”. Nė fund tė fundit respektoni veten, ndėrsa “buon sensi” ėshtė falas! Shumė meshkuj refuzojnė t’i drejtohen njė femre, duke menduar se nuk i pėrshtaten atyre, ndoshta ngaqė i duket tipi i femrės qė nuk reagojnė ndaj shenjave tė ndryshme... dhe ja se si krijohen njė seri tė pa vėrtetash tė komunikimit. Nė qoftė se e dini se si, ku dhe kur ta bėni kėtė gjė, “arti” i tė propozuarit nuk ėshtė asgjė mė shumė se sa tepėr i thjeshtė. Sė pari, mbaj mend qė koha nuk ėshtė nė anėn tėnde dhe pėr kėtė gjė duhet tė bėhesh sa mė kreativ. Ke nė dispozicion vetėm disa minuta pėr t’i treguar se ēfarė mund tė bėsh, pėrpara se ajo tė gjejė njė “punė” tjetėr, larg teje. Por, varet edhe nga konteksti: Nė qoftė se e ndalon dhe i flet nė rrugė, duhet tė jesh njė “playboy” i vėrtetė, pasi femrat thjesht nuk i kushtojnė rėndėsi meshkujve qė veprojnė kėshtu. Nė qoftė se je nė njė lokal, ndihu i lirė tė reagosh; ke nė anėn tėnde shumė elementė: muzikėn, alkoolin, atmosferėn, shoqėruesit, lėvizjet cool tė kėrcimit etj.

Fatkeqėsisht, replikat apo gjestet tė cilat tenton t’i pėrdorėsh nuk janė tė vlefshme pėr tė gjitha rastet. Pėrpara se tė lexosh si mė poshtėė, mendo mundėsinė qė tė shfaqet pėrpara teje, dhe se ka qenė dikush tjetėr qė ia ka thėnė / ka bėrė tė njėjtėn gjė – disa herė radhazi; ironia e femrave pėrballė meshkujve krijohet nga fakti se ato janė tė lodhura nga “konfidencialiteti” i meshkujve, lidhur me mėnyrėn se si i drejtohesh atyre.

1. I mbivlerėson cilėsitė
Pėrveēse e di qė je njė tip fantastik, kjo s’do tė thotė qė edhe ajo ta dijė kėtė gjė. Pjesa mė e madhe e femrave do t’i mbajnė “tentakulat mbrojtėse” sipėr, kur tenton t’i “pushtosh” hapėsirėn e tyre personale – gjė krejt normale, nė fund tė fundit. Me pak humor mund ta rregullosh kėtė gjė.

2. Po pėrpiqesh ta “vėsh nė lojė”

Nuk po i kushton kujdes aq sa duhet. Shenja e respektit ėshtė mė e rėndėsishme dhe kjo ėshtė arma tėnde! Mos u pėrpiq t’i marrėsh numrin e telefonit qė herėn e parė... ajo e ka mėsuar tashmė qė ju po pėrpiqeni ta zini tė dashur, kėshtu qė zgjidhni njė mėnyrė tjetėr; ndryshe nga ajo qė po mendon. Pėrpiqu t’i thuash direkt se ēfarė kėrkon nga ajo dhe mos ia fut kot, pasi vetėm kėshtu do ta dehni me sharmin tuaj. Nė qoftė se do adoptosh njė sjellje tė qetė dhe tė shprehesh qartė, do t’i lėsh asaj tė kuptojė qė ti ke njė personalitet tė besueshėm.

3. Mos krijo plane “luftėrash”
Disa njerėz mund tė improvizojnė mjaft mirė, por ti ke mė shumė shanse tė mos jesh njė prej tyre. Njė plan i mirė detajuar do tė ndihmojė sė tepėrmi, ndonėse kjo mundėsi nuk ėshtė mė e mira nė kėtė botė. Megjithatė, pėrllogaritja qė nga shtėpia nuk do tė ndihmojė ty me atė ēfarė gjen “nė treg”, por s’ke ēfarė bėn...kjo ėshtė magjia e joshjes!

4. Po sillesh si njė pervers
”Perversionet” e vogla janė tė lejuara vetėm brenda ēiftit, me “buon sensin” e tė dy partnerėve, eventual pėr tė ushqyer marrėdhėnien tuaj. Nė qoftė se fillon ta thithėsh femrėn nė lokal apo t’i flasėsh siē nuk tė ka hije, mund tė marrėsh nga pas edhe njė emblemė nė tė cilėn shkruhet: “Ndihmė, jam i virgjėr!”. Mos hap gojėn si peshku kur shikon gjokset e saj; mos u pėrpiq ta kapėsh prej tė ndenjurave sa herė “qė tė ngrihet ty” dhe mos e fto thjesht vetėm pėr tė bėrė seks. Ky stil nuk do tė funksionojė me dikė qė ka kaluar periudhėn e fėmijėrisė me sukses.

5. Je arrogant
Ke makinė dhe rroba tė shtrenjta, por gjithmonė ja pėrmend kėto sa herė qė hap gojėn. Imagjino paksa kur asaj i bien qimet nga hunda pėr shkak tė aromės sė djersės qė lėshon trupi yt... Nuk ekzagjerojmė me asgjė kur themi se ekzistojnė shumė ekzemplarė tė tillė pėrreth. Ndonėse mund tė jesh me njė stad material mbi mesataren, mėso tė kesh njė sjellje tė pėrshtatshme. Madje edhe femrat seksi e dallojnė lehtėsisht arrogancėn mashkullore, por njė fjalė ėshtė lehtėsisht! Pėr aq kohė sa nuk do tė besosh se femra tė cilėn po josh ėshtė njė objekt material dhe ajo tė pėrket vetėm ty, indiferent nga sjellja jote, ēdo gjė do tė jetė O.K.

6. Nuk ke ndjenjėn e humorit
Fatkeqėsisht, ndjenja e humorit ėshtė njė cilėsi pėr njerėzit qė janė drejt rrugės sė zhdukjes. Ndoshta tė ka ndodhur edhe ty ta shohėsh kėtė gjė sė afėrmi. Ajo ėshtė e mundshme qė tė zhgėnjehet duke parė njė mashkull se si e terrorizon me replika tė lira, ose ndryshe, se si njė femėr tjetėr, - specie e ngjashme me tė, - se si humbet sė tepėrmi terren dhe e zė koka duke u pėrpjekur t’i thotė njė mashkulli se si duhet tė trajtohet ai nė mėnyrė korrekte. Nė momentin kur pengohesh pėrgjatė rrugės tėnde, - mė saktė atėherė kur nuk tė jepet rasti tė kesh njė sjellje normale, - humori mund t’ju shpėtojė nė 90% tė rasteve, nė qoftė se di se si ta pėrdorėsh atė.

P.S. – Ėshtė e preferuar tė mos rrjedhė muhabeti nė shakatė me konotacion seksual!

7. Je tepėr i shoqėrueshėm
Rreziku i tė qenit gjithmonė “Mr. Nice Guy” ėshtė qė mund tė bėhesh mė shumė se armiku i tyre, se sa i dashuri i saj i ardhshėm. Pėrpiqu tė ruash njė ekuilibėr midis tė qenit i shoqėrueshėm dhe romantik.

8. Dukesh i interesuar pėr femra tė tjera
Kur i thua qė mė intereson, dhe sheh femra tė tjera ėshtė ndoshta zhgėnjimi mė i madh pėr atė femėr, tė cilėn po pėrpiqesh me ēdo kusht qė t’i thuash “se tė pėlqen sė tepėrmi”. Ėshtė e qartė qė shanset pėr tu dukur serioz bien diku nėn nivelin e detit, kėshtu qė tė ngelet ty topi qė t’i tregosh qė nuk ėshtė ajo e vėrteta.

9. Flet shumė dhe nuk e dėgjon aspak

Ėshtė mirė qė nė kėtė kapitull tė jesh integruar tashmė nė kategorinė klasike, tė njė mashkulli qė mbyll gojėn dhe dėgjon. Kjo nuk do tė nėnkuptojė qė do ta lėsh vetėm atė tė drejtojė bisedėn, por veēse ti nuk duhet tė rrahėsh kėndet me subjekte diskutimi jo interesante. Rrezikon tė bėhesh i mėrzitshėm. Mė pas, nė qoftė se ajo ka diēka pėr tė thėnė dhe duket e kėnaqur nga fakti se ndryshove, “bjeri avazit” tė saj dhe tregohu qė po interesohesh pėr tė, duke e dėgjuar me vėmendje. Ato e vlerėsojnė kėtė gjė.

10. Nuk po pėrdor korrekt gjuhėn e trupit
Mos e mbaj vėshtrimin pėrtokė kur ha ose pi diēka; mos bėj veprime tė pakontrolluara dhe mos e shtyj trupin pėrpara duke vėshtruar aprovimin/mos-aprovimin e saj tė heshtur. Ėshtė tepėr e rėndėsishme tė mbash kontaktin vizual me tė, t’i buzėqeshėsh lehtėsisht nganjėherė. Mė pas, bėhu i kujdesshėm se ēfarė po pėrpiqet ajo tė tė transmetojė pėrmes rrugės sė trupit.

Suksese!

Pėrgatiti: Edmond Prifti
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://albo-youth.albanianforum.net
CooL_boY
Anetar i ri
Anetar i ri
CooL_boY


Male
Numri i postimeve : 16
Location : Gjithandej
Registration date : 20/01/2008

Gafat e meshkujve kur propozojne 1femer Empty
MesazhTitulli: Re: Gafat e meshkujve kur propozojne 1femer   Gafat e meshkujve kur propozojne 1femer EmptyTue Jan 22, 2008 12:43 am

e me mja se nuk i bejme ne keto gjera laugha
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.albo-youth.albanianforum.net
 
Gafat e meshkujve kur propozojne 1femer
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
albo-youth Forum :: Diskutime shoqerore :: Dashuria...-
Kėrce tek: