albo-youth Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Nothing great was ever achieved without enthusiasm
 
GalleryForumLatest imagesKėrkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Betimi i Hipokratit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
cupke_
Admin
Admin
cupke_


Female
Numri i postimeve : 694
Age : 34
Location : Pogradec
Registration date : 23/12/2007

Betimi i Hipokratit Empty
MesazhTitulli: Betimi i Hipokratit   Betimi i Hipokratit EmptyMon Dec 24, 2007 3:24 pm

Betimi i Hipokratit
Nė ēastin kur po hy nė radhėt e anėtarėve tė profesionit
mjekėsor premtoj solemnisht se jetėn time do ta vė nė shėrbim tė
humanitetit. Ndaj mėsuesve do ta ruaj mirėnjohjen dhe respektin e
duhur. Profesionin tim do ta ushtroj me ndėrgjegje e me
dinjitet. Shėndeti i pacientit tim do tė jetė brenga ime mė e
madhe. Do t’i respektoj e do t’i ruaj fshehtėsitė e atij qė do tė
mė rrėfehet. Do ta ruaj me tė gjitha forcat e mia nderin e traditės
fisnike tė profesionit tė mjekėsisė. Kolegėt e mi do t’i konsideroj
si vėllezėr tė mi. Nė ushtrimin e profesionit ndaj tė sėmurit tek
unė nuk do tė ndikojė pėrkatėsia e besimit, e nacionalitetit, e
racės, e politikės, apo pėrkatėsia klasore. Qė nga fillimi do ta
ruaj jetėn e njeriut nė mėnyrė apsolute. As nė kushtet e kėrcėnimit
nuk do tė lejoj tė keqpėrdoren njohuritė e mia mjekėsore qė do tė
ishin nė kundėrshtim me ligjet e humanitetit. Kėtė premtim po e jap
nė mėnyrė solemne e tė lirė, duke u mbėshtetur nė nderin tim
personal.

Kjo eshte nje kopje e betimit te hipokratit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://albo-youth.albanianforum.net
 
Betimi i Hipokratit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
albo-youth Forum :: Shkenca :: Mjkesia & Shendeti-
Kėrce tek: