albo-youth Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Nothing great was ever achieved without enthusiasm
 
GalleryForumLatest imagesKėrkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Gati njė e treta e web faqeve kanė programe dashakeqe

Shko poshtė 
2 posters
AutoriMesazh
cupke_
Admin
Admin
cupke_


Female
Numri i postimeve : 694
Age : 34
Location : Pogradec
Registration date : 23/12/2007

Gati njė e treta e web faqeve kanė programe dashakeqe Empty
MesazhTitulli: Gati njė e treta e web faqeve kanė programe dashakeqe   Gati njė e treta e web faqeve kanė programe dashakeqe EmptyMon Dec 24, 2007 3:23 pm

Gati njė e treta e Web faqeve kanė programe dashakeqe
Sipas rezultateve tė hulumtimit nė mbi 80.5% tė njė milion faqeve tė cilat i ka bllokuar aplikacioni i sigurisė sė Sophosit ėshtė gjetur material potencialisht i rrezikshėm. Nė fakt, 28.8% e faqeve kanė tentuar qė fshehurazi tė instalojnė programe dashakeqe nė kompjuterin personal tė shfrytėzuesit, nė 19.4% tė faqeve ėshtė gjetur spam, 4.3% kanė pasur pėrmbajtje tė paligjshme si softuer pirat, e 28% prej tyre ka publikuar pėrmbajtje pornografike.

Kjo nėnkupton qė kanė mbetur vetėm 19.8% tė faqeve me pėrmbajtje "konstruktive", ka thėnė Ron O'Brian, analist i sigurisė nė kompaninė Sophos. Edhe mė interesante ėshtė vlerėsimi qė 80% e pronarėve me softuer dashakeq nuk janė tė vetėdijshėm qė e shpėrndajnė atė. Nė Sophos thonė qė ēdo ditė zbulojnė 29.000 faqe tė reja me malware, transmeton portali TGDaily.
Sophos gjithashtu ka theksuar qė ueb serverėt e Apache janė tė dobėt nė sulme si edhe ata tė Microsoftit. Edhe pse nė muajin qershor ėshtė pėrhapur njė malware i cili pothuajse ekskluzivisht i ka sulmuar serverėt Apache, kompania vlerėson qė nga sulmet janė prekur njėjtė edhe serverėt e Apache e edhe atė tė Microsoftit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://albo-youth.albanianforum.net
DeM
Moderator
Moderator
DeM


Male
Numri i postimeve : 79
Location : POGRADEC, Albania
Registration date : 25/12/2007

Gati njė e treta e web faqeve kanė programe dashakeqe Empty
MesazhTitulli: Re: Gati njė e treta e web faqeve kanė programe dashakeqe   Gati njė e treta e web faqeve kanė programe dashakeqe EmptyTue Dec 25, 2007 10:22 pm

po mir qe ata forumet e tjere kane programe dashakeqe, po ketu qe ska asnje???tongue:P te shtoj une nje qe bera?? po do e bej 1cik me mire, dhe do e shtoj neser. ok?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.dem-corp.tk
cupke_
Admin
Admin
cupke_


Female
Numri i postimeve : 694
Age : 34
Location : Pogradec
Registration date : 23/12/2007

Gati njė e treta e web faqeve kanė programe dashakeqe Empty
MesazhTitulli: Re: Gati njė e treta e web faqeve kanė programe dashakeqe   Gati njė e treta e web faqeve kanė programe dashakeqe EmptyTue Dec 25, 2007 10:25 pm

DeM shkruajti:
po mir qe ata forumet e tjere kane programe dashakeqe, po ketu qe ska asnje???tongue:P te shtoj une nje qe bera?? po do e bej 1cik me mire, dhe do e shtoj neser. ok?
YES hug laugha laugha ok ok kur ta kesh gati shtoje : tongue:
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://albo-youth.albanianforum.net
DeM
Moderator
Moderator
DeM


Male
Numri i postimeve : 79
Location : POGRADEC, Albania
Registration date : 25/12/2007

Gati njė e treta e web faqeve kanė programe dashakeqe Empty
MesazhTitulli: Re: Gati njė e treta e web faqeve kanė programe dashakeqe   Gati njė e treta e web faqeve kanė programe dashakeqe EmptyTue Dec 25, 2007 10:34 pm

sweetyxpg shkruajti:
DeM shkruajti:
po mir qe ata forumet e tjere kane programe dashakeqe, po ketu qe ska asnje???tongue:P te shtoj une nje qe bera?? po do e bej 1cik me mire, dhe do e shtoj neser. ok?
YES hug laugha laugha ok ok kur ta kesh gati shtoje : tongue:

po te thashe me neser (nga mbremja mundesisht po u merzite:D)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.dem-corp.tk
cupke_
Admin
Admin
cupke_


Female
Numri i postimeve : 694
Age : 34
Location : Pogradec
Registration date : 23/12/2007

Gati njė e treta e web faqeve kanė programe dashakeqe Empty
MesazhTitulli: Re: Gati njė e treta e web faqeve kanė programe dashakeqe   Gati njė e treta e web faqeve kanė programe dashakeqe EmptyTue Dec 25, 2007 10:39 pm

DeM shkruajti:
sweetyxpg shkruajti:
DeM shkruajti:
po mir qe ata forumet e tjere kane programe dashakeqe, po ketu qe ska asnje???tongue:P te shtoj une nje qe bera?? po do e bej 1cik me mire, dhe do e shtoj neser. ok?
YES hug laugha laugha ok ok kur ta kesh gati shtoje : tongue:

po te thashe me neser (nga mbremja mundesisht po u merzite:D)

tongue: nuk m erzitem jo tongue: beer beer
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://albo-youth.albanianforum.net
DeM
Moderator
Moderator
DeM


Male
Numri i postimeve : 79
Location : POGRADEC, Albania
Registration date : 25/12/2007

Gati njė e treta e web faqeve kanė programe dashakeqe Empty
MesazhTitulli: Re: Gati njė e treta e web faqeve kanė programe dashakeqe   Gati njė e treta e web faqeve kanė programe dashakeqe EmptyTue Dec 25, 2007 10:50 pm

ok
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.dem-corp.tk
Sponsored content

Gati njė e treta e web faqeve kanė programe dashakeqe Empty
MesazhTitulli: Re: Gati njė e treta e web faqeve kanė programe dashakeqe   Gati njė e treta e web faqeve kanė programe dashakeqe Empty

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Gati njė e treta e web faqeve kanė programe dashakeqe
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
albo-youth Forum :: Shkenca :: Informatika & Teknologjia-
Kėrce tek: