albo-youth Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Nothing great was ever achieved without enthusiasm
 
GalleryForumLatest imagesKėrkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Jetė e vėshtirė edhe pėr tė vdekurit!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
angel
Moderator
Moderator
angel


Female
Numri i postimeve : 423
Age : 31
Location : Pogradec
Registration date : 23/12/2007

Jetė e vėshtirė edhe pėr tė vdekurit! Empty
MesazhTitulli: Jetė e vėshtirė edhe pėr tė vdekurit!   Jetė e vėshtirė edhe pėr tė vdekurit! EmptyMon Jan 28, 2008 1:59 am

Tė vdekurit mė nė fund do tė... ngrohin tė afėrmit e tyre. Bashkia e Tameside nė afėrsi tė Manēesterit, ka ndėr mend tė pėrdorė energjinė e prodhuar nga djegia e trupave tė tė vdekurve, pėr tė ngrohur tė afėrmit e tyre. Energjia do tė furnizojė njė bolier dhe do tė ndriēojė madje edhe kishėzėn e krematoriumit nė Dukinfield. Por, bashkia ka bėrė tė ditur se ky ėshtė njė subjekt shume delikat. “Ne nuk duam tė ofendojmė askėnd”, - thotė Robin Monk, i cili premtoi se do tė konsultohet fillimisht me tė afėrmit e njerėzve tė vdekur para se tė marrė njė vendim. “Ėshtė njė gjest zemėrgjerėsie, njė mėnyrė pėr tė bėrė qė tė vdekurit tė mund tė kontribuojnė pėr jetėn edhe nga bota tjetėr”, - tha edhe prifti Vernon Marshall pėr “Daily Telegraph”. “Corriere della Sera”
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Jetė e vėshtirė edhe pėr tė vdekurit!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» EDHE 100 DEVI

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
albo-youth Forum :: Shqiperia :: Shtypi & Aktualiteti-
Kėrce tek: