albo-youth Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Nothing great was ever achieved without enthusiasm
 
GalleryForumLatest imagesKėrkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Avioni i se ardhmes, turizem ne hapesire

Shko poshtė 
AutoriMesazh
angel
Moderator
Moderator
angel


Female
Numri i postimeve : 423
Age : 31
Location : Pogradec
Registration date : 23/12/2007

Avioni i se ardhmes, turizem ne hapesire Empty
MesazhTitulli: Avioni i se ardhmes, turizem ne hapesire   Avioni i se ardhmes, turizem ne hapesire EmptyMon Jan 28, 2008 1:55 am

Virgin Galactic ka prezantuar modelin e ri tė njė aeroplani, i cili do tė mund tė ēojė pasagjerė nė hapėsirė. Mjeti fluturues pėrmban nė bordin e tij njė tjetėr mjet, i cili lėshohet nė hapėsirė gjatė kohės qė aeroplani, i cili e mban nė bord kėtė tė fundit, do tė ketė arritur lartėsinė maksimale tė ngjitjes sė tij prej 110 km.
Prej kėtej si njė kapsulė do tė bėhet shkėputja e tij, ndėrsa mjetet do tė drejtohen njėri nė tokė dhe tjetri nė hapėsirė pėr t’u rikthyer sėrish nė tokė.

Sipas ndėrtuesve tė tij, ky lloj mjeti fluturues do t’i hapė rrugė zhvillimit tė turizmit hapėsinor. Udhėtimi do tė kushtojė 200 mijė dollarė.

Aktualisht 200 persona kanė prenotuar njė eksperiencė tė tillė, ndėrsa 85 mijė tė tjerė kanė regjistruar kėrkesėn pėr tė fluturuar. Projekti u prezantua ne samitin e Davosit nga kreu I kompanise gjigande Virgin, Sir Richard Branson.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Avioni i se ardhmes, turizem ne hapesire
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
albo-youth Forum :: Shkenca :: Informatika & Teknologjia-
Kėrce tek: