albo-youth Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Nothing great was ever achieved without enthusiasm
 
GalleryForumLatest imagesKėrkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Firefox i Mozilla-s fiton terren ndaj Internet Explorer te M

Shko poshtė 
AutoriMesazh
angel
Moderator
Moderator
angel


Female
Numri i postimeve : 423
Age : 31
Location : Pogradec
Registration date : 23/12/2007

Firefox i Mozilla-s fiton terren ndaj Internet Explorer te M Empty
MesazhTitulli: Firefox i Mozilla-s fiton terren ndaj Internet Explorer te M   Firefox i Mozilla-s fiton terren ndaj Internet Explorer te M EmptyMon Jan 28, 2008 1:54 am

Kohė pas kohe do ju paraqesim rezultatet e studimeve apo analiza tė cilat na informojnė mbi numrin e perdoruesve qė pėrdorin shfletues (browser) mė tė popullarizuar dhe alternativ tė internetit. Kėsaj radhe, krijuesit e Mozilla-s "verisonet e te cilit gjenden edhe ne gjuhen shqipe" kanė vendosur qė shifrat t’i paraqesin vet.

Sipas tė dhėnave tė Mozillas, aktualisht jan rreth 125 milionė njerėz nė mbarė botė qe pėrdorin si shfletues (browser) Firefoxin, qė nė bazė tė tė dhėnave mbi numrin e pėrgjithshėm tė shfrytėzuesve tė internetit nė mbarė botėn (tė cilėt sipas Internet World Stats janė 1.2 miliardė), do tė ishte 10.2 pėr qind nė tregun e shfletuesve (browser) tė internetit.

Tė dhėnat e saja Mozilla i ka mbledhur duke pėrcjellė opsionin e integrimit automatik tė Firefoxit, i cili qe nga versioni 2.0 lidhet me bazen e te dhenave te pakten 1 here ne dite per perditesimin e programit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Firefox i Mozilla-s fiton terren ndaj Internet Explorer te M
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
albo-youth Forum :: Shkenca :: Informatika & Teknologjia-
Kėrce tek: