albo-youth Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Nothing great was ever achieved without enthusiasm
 
GalleryForumLatest imagesKėrkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Devoll, lind vici me tre kembe

Shko poshtė 
AutoriMesazh
angel
Moderator
Moderator
angel


Female
Numri i postimeve : 423
Age : 31
Location : Pogradec
Registration date : 23/12/2007

Devoll, lind vici me tre kembe Empty
MesazhTitulli: Devoll, lind vici me tre kembe   Devoll, lind vici me tre kembe EmptyMon Jan 28, 2008 1:46 am

Nje familje ne rrethin e Devollit eshte duke perjetuar emocionet e nje kafshe te cuditshme, nje vic ka lindur me tre kembe duke befasuar familajret dhe banoeret e fshatit.

Sipas pronarit Agim Maho banor i fshatit Cipan ne rrethin e Devollit, para dy muajsh kur vici lindi, e mbajti te fshehte duke menduar se ishte keq ndjelles per familjen. Banoret e tjere te fshatit e kane zbuluar vicin e rralle vetem pas dy muajsh pasi kafsha kishte nevoje per veteriner. Pronari Maho ka vendosur qe ta shese viēin e rralle ndonese ende nuk i eshte afruar asnje bleres. Vici peshon 150 kg dhe ushqehet normalisht, ndonese nuk dihet se si do te jete e ardhmja e tij shendetesore.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Devoll, lind vici me tre kembe
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
albo-youth Forum :: Shkenca :: Kuriozitete-
Kėrce tek: