albo-youth Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Nothing great was ever achieved without enthusiasm
 
GalleryForumLatest imagesKėrkoRegjistrohuidentifikimi

 

 REKORDE BOTERORE NE LIBRIN GUINESS

Shko poshtė 
AutoriMesazh
cupke_
Admin
Admin
cupke_


Female
Numri i postimeve : 694
Age : 34
Location : Pogradec
Registration date : 23/12/2007

REKORDE BOTERORE NE LIBRIN GUINESS Empty
MesazhTitulli: REKORDE BOTERORE NE LIBRIN GUINESS   REKORDE BOTERORE NE LIBRIN GUINESS EmptySat Dec 29, 2007 5:43 pm

Njė 19 vjeēar skocez ėshtė shtruar nė njė spital psikiatrik , identifikuar si njė rast i veēantė varėsie nga e-mail dhe sms.
Djali i ri ne njė vit harxhoi 16.000 euro duke derguar mesazhe me celular . Djali , ku shtypi i ka vėnė emrin ‘Steven’ kishte lėnė vėndin e punės mbasi shefi i tij zbuloi qė kishte dėrguar nė njė muaj 8000 e-mail.
Djali deklaroi qė pjesa mė e madhe e e-mail ishin mes tij dhe tė dashurės sė tij. Steven dergonte mesatarisht 1000 sms nė javė.’Kur shikon celularin dhe shikon se ke marrė njė mesazh mendon se kush mund tė jetė . Ėshtė si njė loj ping-pongu, dėrgon njė dhe menjėherė tė vjen njė tjetėr’, ka thėnė i riu nė BBC.Psikologėt ku djali po kurohet , thonė se kanė 25 vjet qė merren me ēėshtje qė kanė tė bėjnė me raste varėsie nga diēka por kur nuk janė ndeshur me njė rast tė tillė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://albo-youth.albanianforum.net
cupke_
Admin
Admin
cupke_


Female
Numri i postimeve : 694
Age : 34
Location : Pogradec
Registration date : 23/12/2007

REKORDE BOTERORE NE LIBRIN GUINESS Empty
MesazhTitulli: Re: REKORDE BOTERORE NE LIBRIN GUINESS   REKORDE BOTERORE NE LIBRIN GUINESS EmptySat Dec 29, 2007 5:43 pm

Zbulimi i njeriut tė Kro-Manjonit

Nė vitin 1868 nė shpellėn e Kro-Manjonit nė Dordonjė tė Francės, u zbuluan eshtrat e tre burrave, tė njė gruaje dhe tė njė femije. Rreth tyre gjendeshin mbeturina eshtrash tė kafshėve tė egra dhe vegla tė ndryshme pune. Kėto elemente u shėrbyen shkencėtarėve tė hedhin dritė mbi jetėn e kėtyre njerėzve.
Njerėzit e Kro-Manjanit jetuan 40 mijė vjet mė parė. Ata ishin tė organizuar nė grupe dhe endeshin nga njeri vend nė tjetrin. Pėr t`u mbrojtur nga tė ftohtėt ata kėrkonin strehė nėpėr shpella, tė cilat i rregullonin dhe i zbukuronin. Mė pas ata filluan t`i ndėrtonin vet vendet e mbrojtura, tė futura gjysmė nė tokė dhe aty ngrenin ēadra me lėkurė kafshėsh. Kėta njerėz vazhdonin ta punonin drurin pėr tė prodhuar vegla pune. Ata bėnin dhe armė me kockė, me dru dhe me brirė. Ndonėse jo tė shumtė nė numėr, ata ushqeheshin me mish kuajsh tė egėr dhe me disa kafshė tė tjera.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://albo-youth.albanianforum.net
cupke_
Admin
Admin
cupke_


Female
Numri i postimeve : 694
Age : 34
Location : Pogradec
Registration date : 23/12/2007

REKORDE BOTERORE NE LIBRIN GUINESS Empty
MesazhTitulli: Re: REKORDE BOTERORE NE LIBRIN GUINESS   REKORDE BOTERORE NE LIBRIN GUINESS EmptySat Dec 29, 2007 5:43 pm

Topi mė i shpejtė

Topi i quajtur “Fevernova” nga prodhuesi i njohur Adidas, ėshtė topi me preciz dhe mė i shpejtė nė Botė. Ky top ėshtė prezentuar pėr herė tė parė pėr Kampionatin Botėrorė tė Futbollit nė Kore dhe Japoni mė 31 Maj 2002.
Testet e bėra me kėtė top treguan se nė distancėn prej 20 e 25 metrash, topi mund tė arrijė shpejtėsinė rekorde prej 130 km/h dhe ai mund tė godasė me tė madhe edhe caqet mė diameter prej 20 cm Mundėsi tė tilla tė topit tė futbollit janė pasojė e kombinimit tė materialeve speciale tė cilat pėrmirsojnė transmetimin mė tė mirė tė forcės nga kėmba e futbollistit dhe ruanė pėr njė kohė tė gjatė formėn e njejtė.
Topi “Fevernova” nė mes tjerash pėrmbanė edhe shtresė tė shkumės qė edhe e ndihmon nė elasticitetin e tij.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://albo-youth.albanianforum.net
cupke_
Admin
Admin
cupke_


Female
Numri i postimeve : 694
Age : 34
Location : Pogradec
Registration date : 23/12/2007

REKORDE BOTERORE NE LIBRIN GUINESS Empty
MesazhTitulli: Re: REKORDE BOTERORE NE LIBRIN GUINESS   REKORDE BOTERORE NE LIBRIN GUINESS EmptySat Dec 29, 2007 5:44 pm

Pilotja mė re nė Botė

Shtatembėdhjetėvjeqarja Nicola Richardson nga qzteti Esek i Anglisė ėshtė ferma mė e re nė Botė e cila fitoi licencėn pėr pilote, me tė cilėn mund tė fluturojė anembanė Evropės me aeroplanė tė vegjėl. Ajo filloi leksionet e para nė pilotim qysh nė moshėn 14-tė vjeqare, dhe tani ėshtė duke punuar pėr t’a fituar licencėn pėr tė pilotuar edhe aeroplanė komercial civil, nė linja tė rregullta ajrore. I ati i saj posedon njė aeroplanė tė vogėl tė tipit “Piper Cherokee”, me tė cilin Richardson ka fluturuar shumė herė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://albo-youth.albanianforum.net
cupke_
Admin
Admin
cupke_


Female
Numri i postimeve : 694
Age : 34
Location : Pogradec
Registration date : 23/12/2007

REKORDE BOTERORE NE LIBRIN GUINESS Empty
MesazhTitulli: Re: REKORDE BOTERORE NE LIBRIN GUINESS   REKORDE BOTERORE NE LIBRIN GUINESS EmptySat Dec 29, 2007 5:45 pm

Mė sė shumti qėndroi ulur

Antonio Gomeshi nga Portugalia, duke qenė pa punė , iu kujtua tė konkurojė nė rekortet e Ginisit me njė mėnyrė origjinale tė veprimit-duke qėndruar ulur. Ai kėtė rekord e arriti pa lėvizur nga vendi plot pesėmbėdhjetė orė e dy minuta. Kėshtu, Antonio vazhdon tė fitojė edhe tė ardhura. Kudo qė shkon, si njeri i rekordeve tė Ginisit, ai rri ulur sa mė gjatė tė jetė e mundur dhe, nė bazė tė kėsaj, merr edhe shpėrblime.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://albo-youth.albanianforum.net
Sponsored content

REKORDE BOTERORE NE LIBRIN GUINESS Empty
MesazhTitulli: Re: REKORDE BOTERORE NE LIBRIN GUINESS   REKORDE BOTERORE NE LIBRIN GUINESS Empty

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
REKORDE BOTERORE NE LIBRIN GUINESS
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
albo-youth Forum :: Shkenca :: Kuriozitete-
Kėrce tek: