albo-youth Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Nothing great was ever achieved without enthusiasm
 
GalleryForumLatest imagesKėrkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Deklaratat mė qesharake tė njerėzve tė famshėm tė artit!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
cupke_
Admin
Admin
cupke_


Female
Numri i postimeve : 694
Age : 34
Location : Pogradec
Registration date : 23/12/2007

Deklaratat mė qesharake tė njerėzve tė famshėm tė artit! Empty
MesazhTitulli: Deklaratat mė qesharake tė njerėzve tė famshėm tė artit!   Deklaratat mė qesharake tė njerėzve tė famshėm tė artit! EmptyFri Dec 28, 2007 2:15 pm

Njerėzit mė tė famshėm janė autorėt e deklaratave qesharake mė tė famshme. Tė qenit nė qendėr tė vėmendjes, jo gjithmonė ėshtė nė favor tė tyre. Ata duhet t'u shpėtojnė gėrricjeve tė gazetarėve, kuriozėve dhe gjithmonė duhet tė jenė vigjilentė nė atė ēfarė thonė dhe bėjnė. Por disa prej tyre, duket se jo gjithmonė e kanė nė maksimum nivelin e vigjilencės. Fjali tė gjata me fjalėt qė s'kanė lidhje me njėra-tjetrėn, shpeshherė kanė shtangur dėgjuesit dhe, nė pjesėn mė tė madhe tė rasteve kanė krijuar humor nė ambientet ku janė thėnė. "Duhani tė vret dhe, nėse ti je i vrarė, ke humbur njė pjesė shumė tė rėndėsishme tė jetės tėnde". Njė deklaratė e tillė e aktores sė famshme Brooke Shields, gjatė njė interviste pėr t'u bėrė zėdhėnėse e njė fushate antiduhan, jo vetėm qė s'e ka bėrė fituese, por e ka nxjerrė edhe qesharake para publikut. Njė shpjegim i thellė i Sylvester Stallones, qė thotė se artisti vetėm kur vdes ėshtė i lumtur dhe, se do tė dėshironte qė pas vdekjes tė mishėrohej nė njė penel, gjithashtu ka krijuar njė situatė komike, sado qė ai foli seriozisht. Por pėr t'u shėnuar janė edhe batutat e trajnerėve tė ndryshėm. "Ēuna, rreshtohuni alfabetikisht sipas gjatėsisė suaj", ėshtė thėnia mė qesharake e trajnerit tė kombėtares sė futbollit nė Florida, Bill Peterson. Ose ajo e trajnerit tė boksit, Lou Duva, qė ndėrsa fliste pėr angazhimin e njė boksieri tė ri tha: Ai ėshtė njė djalė qė ēohet nė orėn gjashtė tė mėngjesit, pavarėsisht se sa ėshtė ora". Por ngatėrresa tė tilla gjatė tė folurit gjithsesi komentohen mė me dashamirėsi sesa gabimet gjeografike, tė tipit Britney Spears. "Asnjėherė s'kam dashur tė shkoj nė Japoni. Thjesht sepse nuk mė pėlqen tė ha peshk. Dhe e di, se ky ushqim ėshtė shumė popullor nė Afrikė", ka thėnė kėngėtarja e famshme duke folur pėr vendin aziatik. Por ky s'ėshtė gabimi i parė, as i fundit pėr tė. Nė median amerikane qarkulloi pėr shumė kohė deklarata e Spears, kur tha se, "Unė udhėtoj shumė jashtė Amerikės, madje kam shkuar edhe nė Kanada". Po me gjeografinė ngatėrrohet edhe basketbollisti i famshėm, Shaquille O'Neal, ndėrsa pyetet nga gazetarėt nėse e kishte vizituar Panteonin nė Acropolis-in nė Athinė. "T'ju them tė drejtėn nuk i kujtoj emrat e klubeve qė vizitova", pėrgjigjet ai.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://albo-youth.albanianforum.net
cupke_
Admin
Admin
cupke_


Female
Numri i postimeve : 694
Age : 34
Location : Pogradec
Registration date : 23/12/2007

Deklaratat mė qesharake tė njerėzve tė famshėm tė artit! Empty
MesazhTitulli: Re: Deklaratat mė qesharake tė njerėzve tė famshėm tė artit!   Deklaratat mė qesharake tė njerėzve tė famshėm tė artit! EmptyFri Dec 28, 2007 2:15 pm

Brooke Shields, aktore
“Duhani tė vret dhe, nėse ti je i vrarė, ke humbur njė pjesė shumė tė rėndėsishme tė jetės tėnde”. Kėshtu ka thėnė aktorja e famshme, Brooke Shields, gjatė njė interviste pėr t’u bėrė zėdhėnėse e njė fushate federale antiduhan. Ndėrkohė njė tjetėr deklaratė e bujshme e saj, ndėrsa pyetej se, pse ishte mirė qė nė kolegj tė kishte njė fjetore tė pėrbashkėt me ēuna e goca, ajo tha: Ėshtė mirė sepse tė jep ndjenjėn e sigurisė, qė nėse dikush hyn pėr tė vjedhur, ti e di se mund tė thėrrasėsh njė djalė dhe ai do tė sjellė njė trapan apo diēka tjetėr.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://albo-youth.albanianforum.net
cupke_
Admin
Admin
cupke_


Female
Numri i postimeve : 694
Age : 34
Location : Pogradec
Registration date : 23/12/2007

Deklaratat mė qesharake tė njerėzve tė famshėm tė artit! Empty
MesazhTitulli: Re: Deklaratat mė qesharake tė njerėzve tė famshėm tė artit!   Deklaratat mė qesharake tė njerėzve tė famshėm tė artit! EmptyFri Dec 28, 2007 2:15 pm

Christina Aguilera, kėngėtare
“Pra, ku do zhvillohet Festivali i Filmit tė Kanės kėtė vit?” Kjo ėshtė pyetja e kėngėtares me famė botėrore, Christina Aguilera, qė ka shtangur tė gjithė gazetarėt dhe sigurisht qė ka shkaktuar buzėqeshje nė fytyrat e tyre.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://albo-youth.albanianforum.net
cupke_
Admin
Admin
cupke_


Female
Numri i postimeve : 694
Age : 34
Location : Pogradec
Registration date : 23/12/2007

Deklaratat mė qesharake tė njerėzve tė famshėm tė artit! Empty
MesazhTitulli: Re: Deklaratat mė qesharake tė njerėzve tė famshėm tė artit!   Deklaratat mė qesharake tė njerėzve tė famshėm tė artit! EmptyFri Dec 28, 2007 2:16 pm

Kylie Bax, supermodele
“Kur jam bionde, mund tė them se bota ėshtė ngjyrė vjollcė dhe tė gjithė do tė mė besojnė sepse asnjė s’ka qenė duke mė dėgjuar”, ka thėnė supermodelja dhe aktorja e njohur Kylie Bax, gjatė njė interviste nė njė revistė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://albo-youth.albanianforum.net
cupke_
Admin
Admin
cupke_


Female
Numri i postimeve : 694
Age : 34
Location : Pogradec
Registration date : 23/12/2007

Deklaratat mė qesharake tė njerėzve tė famshėm tė artit! Empty
MesazhTitulli: Re: Deklaratat mė qesharake tė njerėzve tė famshėm tė artit!   Deklaratat mė qesharake tė njerėzve tė famshėm tė artit! EmptyFri Dec 28, 2007 2:16 pm

Greg Norman, lojtar golfi
“Unė ju detyrohem shumė prindėrve tė mi, veēanėrisht babait dhe nėnės sime”. Kjo ėshtė deklarata mė qesharake qė ka thėnė Greg Norman, lojtar i famshėm i golfit, gjatė njė interviste pėr media.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://albo-youth.albanianforum.net
cupke_
Admin
Admin
cupke_


Female
Numri i postimeve : 694
Age : 34
Location : Pogradec
Registration date : 23/12/2007

Deklaratat mė qesharake tė njerėzve tė famshėm tė artit! Empty
MesazhTitulli: Re: Deklaratat mė qesharake tė njerėzve tė famshėm tė artit!   Deklaratat mė qesharake tė njerėzve tė famshėm tė artit! EmptyFri Dec 28, 2007 2:17 pm

Paris Hilton
“Unė jam kaq e zgjuar tani. Gjithkush e ka mendjen tė mė thotė “Hiqe bluzėn”. Mė vjen keq, por jo. Ata gjithmonė duan t’i kenė paratė kėshtu si unė. Nuk jam budallaqe”. Kjo deklaratė e Paris Hilton, trashėgimtares sė familjes sė pasur, e dhėnė nė dhjetor tė vitit 2003, xhiroi tė gjithė mediat duke u shėnuar si njė nga prononcimet mė qesharake tė vajzės sė famshme.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://albo-youth.albanianforum.net
cupke_
Admin
Admin
cupke_


Female
Numri i postimeve : 694
Age : 34
Location : Pogradec
Registration date : 23/12/2007

Deklaratat mė qesharake tė njerėzve tė famshėm tė artit! Empty
MesazhTitulli: Re: Deklaratat mė qesharake tė njerėzve tė famshėm tė artit!   Deklaratat mė qesharake tė njerėzve tė famshėm tė artit! EmptyFri Dec 28, 2007 2:17 pm

Mariah Carey, kėngėtare
“Gjithmonė kur shikoj televizor dhe shikoj fėmijėt e varfėr qė vdesin pėr bukė nėpėr botė, unė s’mund t’i mbaj lotėt. Dua tė them, do vdisja qė tė bėhesha e dobėt si ata, por jo me ato miza, me vdekjen e gjėra tė tilla”. Kjo ėshtė fjalia mė qesharake e thėnė nė media nga Mariah Carey, kėngėtarja e famshme e pop-it.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://albo-youth.albanianforum.net
cupke_
Admin
Admin
cupke_


Female
Numri i postimeve : 694
Age : 34
Location : Pogradec
Registration date : 23/12/2007

Deklaratat mė qesharake tė njerėzve tė famshėm tė artit! Empty
MesazhTitulli: Re: Deklaratat mė qesharake tė njerėzve tė famshėm tė artit!   Deklaratat mė qesharake tė njerėzve tė famshėm tė artit! EmptyFri Dec 28, 2007 2:18 pm

Yogi Berra, bejsbollist
“Parashikimet janė tė vėshtira, sidomos ato pėr tė ardhmen”, ka thėnė Yogi Berra, lojtari i njohur i bejsbollit. Kjo deklaratė shkaktoi shumė tė qeshura, duke u bėrė thėnia mė qesharake e ditės edhe nė median e shkruar.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://albo-youth.albanianforum.net
cupke_
Admin
Admin
cupke_


Female
Numri i postimeve : 694
Age : 34
Location : Pogradec
Registration date : 23/12/2007

Deklaratat mė qesharake tė njerėzve tė famshėm tė artit! Empty
MesazhTitulli: Re: Deklaratat mė qesharake tė njerėzve tė famshėm tė artit!   Deklaratat mė qesharake tė njerėzve tė famshėm tė artit! EmptyFri Dec 28, 2007 2:18 pm

Dizzy Dean, bejsbollist
“Doktorėt futėn nė rreze X kokėn time dhe nuk gjetėn asgjė brenda”. Kjo ishte pėrgjigjja e bejsbollistit tė famshėm, Dizzy Dean, gjatė njė interviste. Gazetari e pyeti nėse kishte pėsuar dėmtime pasi ishte qėlluar nė kokė me top nė vitin 1934.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://albo-youth.albanianforum.net
cupke_
Admin
Admin
cupke_


Female
Numri i postimeve : 694
Age : 34
Location : Pogradec
Registration date : 23/12/2007

Deklaratat mė qesharake tė njerėzve tė famshėm tė artit! Empty
MesazhTitulli: Re: Deklaratat mė qesharake tė njerėzve tė famshėm tė artit!   Deklaratat mė qesharake tė njerėzve tė famshėm tė artit! EmptyFri Dec 28, 2007 2:19 pm

Linda Evangelista, supermodele
“Unė nuk mbaj dietė. Thjesht nuk ha aq shumė sa do tė doja tė haja”. Kjo deklaratė e thėnė nga supermodelja Linda Evangelista, erdhi pas pyetjes sė gazetarėve nėse mbante dietė pėr tė ruajtur elegancėn. Pėrgjigjja ishte mjaft e sinqertė nė pjesėn e dytė tė saj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://albo-youth.albanianforum.net
cupke_
Admin
Admin
cupke_


Female
Numri i postimeve : 694
Age : 34
Location : Pogradec
Registration date : 23/12/2007

Deklaratat mė qesharake tė njerėzve tė famshėm tė artit! Empty
MesazhTitulli: Re: Deklaratat mė qesharake tė njerėzve tė famshėm tė artit!   Deklaratat mė qesharake tė njerėzve tė famshėm tė artit! EmptyFri Dec 28, 2007 2:19 pm

Sylvester Stallone, aktor
“I vetmi artist i lumtur, ėshtė artisti i vdekur. Sepse vetėm atėherė nuk mund tė ndryshosh. Pasi tė vdes, do tė doja tė mishėrohesha nė njė penel”. E kush e mendonte se ishte kaq natyrė filozofike, aktori Sylvester Stallone? Po ja, kjo fjali e fut Stallonen nė kategorinė e deklaratave qesharake.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://albo-youth.albanianforum.net
cupke_
Admin
Admin
cupke_


Female
Numri i postimeve : 694
Age : 34
Location : Pogradec
Registration date : 23/12/2007

Deklaratat mė qesharake tė njerėzve tė famshėm tė artit! Empty
MesazhTitulli: Re: Deklaratat mė qesharake tė njerėzve tė famshėm tė artit!   Deklaratat mė qesharake tė njerėzve tė famshėm tė artit! EmptyFri Dec 28, 2007 2:19 pm

Britney Spears, kėngėtare
“Asnjėherė s’kam dashur tė shkoj nė Japoni. Thjesht sepse nuk mė pėlqen tė ha peshk. Dhe e di, se ky ushqim ėshtė shumė popullor nė Afrikė”. Japonia e Afrikės sė Britney Spears qarkulloi gjatė si njė nga deklaratat mė qesharake tė kėngėtares, qė jo rrallė kėput gafa tė tilla.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://albo-youth.albanianforum.net
cupke_
Admin
Admin
cupke_


Female
Numri i postimeve : 694
Age : 34
Location : Pogradec
Registration date : 23/12/2007

Deklaratat mė qesharake tė njerėzve tė famshėm tė artit! Empty
MesazhTitulli: Re: Deklaratat mė qesharake tė njerėzve tė famshėm tė artit!   Deklaratat mė qesharake tė njerėzve tė famshėm tė artit! EmptyFri Dec 28, 2007 2:20 pm

Jessica Simpson, kėngėtare
“Unė s’jam anoreksike. Unė jam nga Teksasi. A ka ndonjė njeri nga Teksasi qė tė jetė anoreksik? Unė s’kam dėgjuar tė ketė. Dhe kjo mė pėrfshin edhe mua”. Ky ėshtė shpjegimi nervoz i kėngėtares Jessica Simpson, nė lidhje me elegancėn e saj, tė cilėn shpesh e lidhnin me anoreksinė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://albo-youth.albanianforum.net
cupke_
Admin
Admin
cupke_


Female
Numri i postimeve : 694
Age : 34
Location : Pogradec
Registration date : 23/12/2007

Deklaratat mė qesharake tė njerėzve tė famshėm tė artit! Empty
MesazhTitulli: Re: Deklaratat mė qesharake tė njerėzve tė famshėm tė artit!   Deklaratat mė qesharake tė njerėzve tė famshėm tė artit! EmptyFri Dec 28, 2007 2:20 pm

Lou Duva, trajner boksi
“Ai ėshtė njė djalė qė ēohet nė orėn gjashtė tė mėngjesit, pavarėsisht se sa ėshtė ora”. Prononcimi qesharak i trajnerit veteran tė boksit, Lou Duva, ėshtė kthyer nė barsoletė nė ambientet e kėtij sporti. Pėr tė treguar angazhimin e madh tė njė boksieri tė ri, Lou Duva lėshoi edhe deklaratėn e mėsipėrme.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://albo-youth.albanianforum.net
cupke_
Admin
Admin
cupke_


Female
Numri i postimeve : 694
Age : 34
Location : Pogradec
Registration date : 23/12/2007

Deklaratat mė qesharake tė njerėzve tė famshėm tė artit! Empty
MesazhTitulli: Re: Deklaratat mė qesharake tė njerėzve tė famshėm tė artit!   Deklaratat mė qesharake tė njerėzve tė famshėm tė artit! EmptyFri Dec 28, 2007 2:20 pm

Michael Barrymore, prezantues
“Pra Carol, ti je njė shtėpiake dhe njė nėnė. A keni fėmijė?” Kjo ėshtė pyetja e prezantuesit tė njohur britanik tė emisioneve, Michael Barrymore. Kėtė pyetje ai ia bėri tė ftuarės sė tij gjatė emisionit. Barrymore ėshtė edhe njė komedian dhe aktor i njohur
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://albo-youth.albanianforum.net
cupke_
Admin
Admin
cupke_


Female
Numri i postimeve : 694
Age : 34
Location : Pogradec
Registration date : 23/12/2007

Deklaratat mė qesharake tė njerėzve tė famshėm tė artit! Empty
MesazhTitulli: Re: Deklaratat mė qesharake tė njerėzve tė famshėm tė artit!   Deklaratat mė qesharake tė njerėzve tė famshėm tė artit! EmptyFri Dec 28, 2007 2:21 pm

Ted Turner, filantropist
“Nėse do ktheja detyrimet e mia, nuk do tė zotėroja asgjė. Bashkėshortja ime ėshtė njė detyrim, fėmijėt e mi janė detyrime, por unė s’i kam kthyer ata”. Kjo ėshtė cilėsuar si njė fjali qesharake e filantropistit dhe pronarit tė njė pjese tė masmedias amerikane, Ted Turner. Ai e dha kėtė prononcim ndėrsa shiste pronat qė i shkaktonin humbje. Turner ka pasur probleme tė mėdha me alkoolin dhe kumarin.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://albo-youth.albanianforum.net
cupke_
Admin
Admin
cupke_


Female
Numri i postimeve : 694
Age : 34
Location : Pogradec
Registration date : 23/12/2007

Deklaratat mė qesharake tė njerėzve tė famshėm tė artit! Empty
MesazhTitulli: Re: Deklaratat mė qesharake tė njerėzve tė famshėm tė artit!   Deklaratat mė qesharake tė njerėzve tė famshėm tė artit! EmptyFri Dec 28, 2007 2:21 pm

Bill Peterson
“Ēuna, rreshtohuni alfabetikisht sipas gjatėsisė suaj”. Kjo ėshtė thėnia mė qesharake e trajnerit tė kombėtares sė futbollit nė Florida, Bill Peterson.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://albo-youth.albanianforum.net
Sponsored content

Deklaratat mė qesharake tė njerėzve tė famshėm tė artit! Empty
MesazhTitulli: Re: Deklaratat mė qesharake tė njerėzve tė famshėm tė artit!   Deklaratat mė qesharake tė njerėzve tė famshėm tė artit! Empty

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Deklaratat mė qesharake tė njerėzve tė famshėm tė artit!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
albo-youth Forum :: Art & Kulture :: Kinematografia-
Kėrce tek: