albo-youth Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Nothing great was ever achieved without enthusiasm
 
GalleryForumLatest imagesKėrkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Tė famshėm e tė pasur, por pa njė diplomė nė xhep !

Shko poshtė 
AutoriMesazh
cupke_
Admin
Admin
cupke_


Female
Numri i postimeve : 694
Age : 34
Location : Pogradec
Registration date : 23/12/2007

Tė famshėm e tė pasur, por pa njė diplomė nė xhep ! Empty
MesazhTitulli: Tė famshėm e tė pasur, por pa njė diplomė nė xhep !   Tė famshėm e tė pasur, por pa njė diplomė nė xhep ! EmptyFri Dec 28, 2007 2:11 pm

Ata janė miliarderė dhe idhuj tė miliarda njerėzve nėpėr botė. Por ē’kanė bėrė pėr tė merituar gjithė kėtė? Janė femra e meshkujt tė bukur, kanė aftėsi nė aktrim, kanė zė pėr tė kėnduar. Vetėm pėr tė studiuar s’kanė qenė tė aftė. Pjesa mė e madhe e yjeve tė Hollivudit mund tė quhen shumė mirė “tė pashkollė” pasi njė pjesė e madhe e tyre i ka braktisur studimet qė nė shkollė tė mesme.
Brezi i ri i artisteve siē janė Britney Spears, Jessica Simpson, Avril Lavigne etj, kanė vendosur t’i pėrkushtohen karrierės muzikore nė vend qė tė ndjekin shkollėn e mesme. Njė brez tjetėr para atyre ka denjuar tė regjistrohet nė universitet, por pa e mbaruar kurrė. Brad Pitt, Julia Roberts, Sandra Bullock etj, edhe pse sot janė miliarderė, para shumė vitesh kanė vendosur tė ndėrpresin studimet universitare.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://albo-youth.albanianforum.net
cupke_
Admin
Admin
cupke_


Female
Numri i postimeve : 694
Age : 34
Location : Pogradec
Registration date : 23/12/2007

Tė famshėm e tė pasur, por pa njė diplomė nė xhep ! Empty
MesazhTitulli: Re: Tė famshėm e tė pasur, por pa njė diplomė nė xhep !   Tė famshėm e tė pasur, por pa njė diplomė nė xhep ! EmptyFri Dec 28, 2007 2:11 pm

Tė famshėm dhe pa shkollė
Nė shumė profesione mungesa e njė diplome pėrkatėse do tė ishte problem. Por jeta ėshtė ndryshe nė Hollivud. Nga 20 aktorėt dhe aktoret mė tė paguara tė Hollivudit, listė e revistės Forbes, pasuria totale e tė cilėve arrin 529 milionė dollarė, vetėm dy kishin njė diplomė Universiteti, Adam Sandler dhe Cate Blanchett. Ndėrsa pėr VIP-at qė s’janė aktorė ndryshon puna. Pėr skenaristėt, regjisorėt, prezantuesit, diploma ėshtė mėse e zakonshme. Disa prej tė diplomuarve janė Oprah Winfrey, Steven Spielberg, David Letterman, etj. Sipas psikologut klinik, James Houran, diploma e Universitetit ėshtė diēka krejtėsisht e panevojshme pėr rezymenė e tė famshmėve. Ndryshe nga mė parė kur yjet mbėshteteshin nė aftėsitė dhe cilėsitė e tyre pėr tė rėnė nė sy, sot ekziston njė mėnyrė tjetėr e tė bėrit tė “yjeve”. Tashmė tė jesh i famshėm nuk ka lidhje me aftėsitė apo mundėsitė, por ka tė bėjė me promovimin dhe shitjen tek publiku.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://albo-youth.albanianforum.net
cupke_
Admin
Admin
cupke_


Female
Numri i postimeve : 694
Age : 34
Location : Pogradec
Registration date : 23/12/2007

Tė famshėm e tė pasur, por pa njė diplomė nė xhep ! Empty
MesazhTitulli: Re: Tė famshėm e tė pasur, por pa njė diplomė nė xhep !   Tė famshėm e tė pasur, por pa njė diplomė nė xhep ! EmptyFri Dec 28, 2007 2:12 pm

VIP-at e pashkolluar
Ndėrkohė qė mungesa se njė diplome nuk ėshtė ndonjė fenomen i ri nė Hollivudit, emra tė tillė si George Clooney, Brad Pitt, Julia Robert, etj, tė paktėn kanė tentuar tė studiojnė pėr disa vite nė Universitet, pėr ta braktisur atė nė mes. Brezi i ri i yjeve tė Hollivudit shfaq tė dhėna tė frikshme pėr sa i pėrket arsimimit tė atyre qė nė njė farė mėnyrė kthehen nė ikona tė adoleshentėve e tė rinjve kudo nė botė, duke mos mbaruar as shkollėn e mesme. Ato fitojnė shuma tė mėdha parash pa hyrė akoma nė adoleshencė pa pasur rėndėsi fare se sa tė zgjuar janė, ndaj dhe nuk e shohin aspak tė nevojshme tė shkojnė nė shkollė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://albo-youth.albanianforum.net
cupke_
Admin
Admin
cupke_


Female
Numri i postimeve : 694
Age : 34
Location : Pogradec
Registration date : 23/12/2007

Tė famshėm e tė pasur, por pa njė diplomė nė xhep ! Empty
MesazhTitulli: Re: Tė famshėm e tė pasur, por pa njė diplomė nė xhep !   Tė famshėm e tė pasur, por pa njė diplomė nė xhep ! EmptyFri Dec 28, 2007 2:12 pm

Ata qė kanė lėnė shkollėn e mesme

1. Jessica Simpson

Kėngėtare
Mosha: 26 vjeē
La shkollėn e mesme “JJ Pearce High School” nė vitin 1977 pėr tė vazhduar karrierėn muzikore

2. Paris Hilton

Trashėgimtare, personazh publik
Mosha: 26 vjeē
La shkollėn e mesme luksoze “Dwight” nė Manhatan, tė cilėn e kanė ndjekur mjaft nxėnės qė janė bėrė mė pas tė famshėm.

3.Britney Spears

Kėngėtare
Mosha: 25 vjeē
Para ngritjes dhe rėnies sė saj meteorike, kėngėtarja e popit la shkollėn e mesme “Kentwood High School” nė Luiziana pėr tė vazhduar karrierėn muzikore.

4. Mischa Barton

Aktore
Mosha: 21 vjeē
Ylli i dramės pėr adoleshentė “The O.C” mbaroi shkollėn Profesionale tė Fėmijėve nė Manhatan nė vitin 2004, por nuk ka vazhduar shkollimin mė tej.

5. Avril Lavigne


Kėngėtare
Mosha: 22 vjeē
Kėngėtarja e cila u shfaq nė tregun muzikor qė nė moshėn 16-vjeēare e la shkollėn e mesme nė Ontario, Kanada pasi siguroi njė kontratė me njė shtėpi diskografike.

6. Lindsay Lohan

Mosha: 20 vjeē
Flokėkuqja e Hollivudit e
la shkollėn e mesme pėr t’iu kushtuar karrierės sė aktrimit e sigurisht mbrėmjeve tė shumta nė shoqėrinė e alkolit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://albo-youth.albanianforum.net
cupke_
Admin
Admin
cupke_


Female
Numri i postimeve : 694
Age : 34
Location : Pogradec
Registration date : 23/12/2007

Tė famshėm e tė pasur, por pa njė diplomė nė xhep ! Empty
MesazhTitulli: Re: Tė famshėm e tė pasur, por pa njė diplomė nė xhep !   Tė famshėm e tė pasur, por pa njė diplomė nė xhep ! EmptyFri Dec 28, 2007 2:13 pm

Ata qė kanė lėnė Universitetin

1. Brad Pitt

Aktor
Pasuria: 35 milionė dollarė
Dega: Gazetari, Universiteti i Misurit

2. George Clooney

Aktor
Pasuria: 25 milionė dollarė
Dega: Transmetim, Universiteti i Kentakit

3. Julia Roberts

Aktore
Pasuria: 9 milionė dollarė
Universiteti i Xhorxhias

4. Tom Hanks

Aktor
Pasuria: 74 milionė dollarė
Dega: Teatėr, Universiteti i Kalifornisė
California State University in Sacramento

5. Madonna

Kėngėtare
Pasuria: 72 milionė dollarė
Dega: Kėrcim modern, Universiteti i Miēiganit

6. Sandra Bullock

Aktore
Pasuria: 10 milionė dollarė
Dega: Dramė, Universiteti i Kalifornisė Lindore
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://albo-youth.albanianforum.net
Sponsored content

Tė famshėm e tė pasur, por pa njė diplomė nė xhep ! Empty
MesazhTitulli: Re: Tė famshėm e tė pasur, por pa njė diplomė nė xhep !   Tė famshėm e tė pasur, por pa njė diplomė nė xhep ! Empty

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Tė famshėm e tė pasur, por pa njė diplomė nė xhep !
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
albo-youth Forum :: Art & Kulture :: Kinematografia-
Kėrce tek: