albo-youth Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Nothing great was ever achieved without enthusiasm
 
GalleryForumLatest imagesKėrkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Vjershat e femijerise

Shko poshtė 
3 posters
AutoriMesazh
cupke_
Admin
Admin
cupke_


Female
Numri i postimeve : 694
Age : 34
Location : Pogradec
Registration date : 23/12/2007

Vjershat e femijerise Empty
MesazhTitulli: Vjershat e femijerise   Vjershat e femijerise EmptyMon Dec 24, 2007 2:44 pm

Cfare vjersha mbeni mend nga femijeria juaj?

Po filloj une

Zana e zuri zogun
e mbylli ne kafaz;
zogu s'don te kendoje
eshte plot maraz;
Zana i jep uje
zogu uje s'don
Zana i jep buke
zogu s'e shikon.
Zane leshoje zogun te fluturoje
ai e don qiellin,ne kafaz s'do te rroje. cheers
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://albo-youth.albanianforum.net
angel
Moderator
Moderator
angel


Female
Numri i postimeve : 423
Age : 31
Location : Pogradec
Registration date : 23/12/2007

Vjershat e femijerise Empty
MesazhTitulli: Re: Vjershat e femijerise   Vjershat e femijerise EmptyTue Dec 25, 2007 7:01 pm

Mace mace pis pis pis
cka dollapi qe leviz
eshte mia kocomiu:P
gjithe pjatat i lepiu ...........laugha
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
DeM
Moderator
Moderator
DeM


Male
Numri i postimeve : 79
Location : POGRADEC, Albania
Registration date : 25/12/2007

Vjershat e femijerise Empty
MesazhTitulli: Re: Vjershat e femijerise   Vjershat e femijerise EmptyWed Dec 26, 2007 11:32 am

sweetyxpg shkruajti:
Cfare vjersha mbeni mend nga femijeria juaj?

Po filloj une

Zana e zuri zogun
e mbylli ne kafaz;
zogu s'don te kendoje
eshte plot maraz;
Zana i jep uje
zogu uje s'don
Zana i jep buke
zogu s'e shikon.
Zane leshoje zogun te fluturoje
ai e don qiellin,ne kafaz s'do te rroje. cheers

hahahahahahahahahaha
une sdi asnje. dhe tani po te me pyesesh, nuk di asnjelloj vjershe se nuk ma pret shue per vjersha:D
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.dem-corp.tk
cupke_
Admin
Admin
cupke_


Female
Numri i postimeve : 694
Age : 34
Location : Pogradec
Registration date : 23/12/2007

Vjershat e femijerise Empty
MesazhTitulli: Re: Vjershat e femijerise   Vjershat e femijerise EmptyWed Dec 26, 2007 1:43 pm

DeM shkruajti:
sweetyxpg shkruajti:
Cfare vjersha mbeni mend nga femijeria juaj?

Po filloj une

Zana e zuri zogun
e mbylli ne kafaz;
zogu s'don te kendoje
eshte plot maraz;
Zana i jep uje
zogu uje s'don
Zana i jep buke
zogu s'e shikon.
Zane leshoje zogun te fluturoje
ai e don qiellin,ne kafaz s'do te rroje. cheers

hahahahahahahahahaha
une sdi asnje. dhe tani po te me pyesesh, nuk di asnjelloj vjershe se nuk ma pret shue per vjersha:D

qenke keq fare ti laugha laugha
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://albo-youth.albanianforum.net
DeM
Moderator
Moderator
DeM


Male
Numri i postimeve : 79
Location : POGRADEC, Albania
Registration date : 25/12/2007

Vjershat e femijerise Empty
MesazhTitulli: Re: Vjershat e femijerise   Vjershat e femijerise EmptyWed Dec 26, 2007 3:24 pm

sweetyxpg shkruajti:
DeM shkruajti:
sweetyxpg shkruajti:
Cfare vjersha mbeni mend nga femijeria juaj?

Po filloj une

Zana e zuri zogun
e mbylli ne kafaz;
zogu s'don te kendoje
eshte plot maraz;
Zana i jep uje
zogu uje s'don
Zana i jep buke
zogu s'e shikon.
Zane leshoje zogun te fluturoje
ai e don qiellin,ne kafaz s'do te rroje. cheers

hahahahahahahahahaha
une sdi asnje. dhe tani po te me pyesesh, nuk di asnjelloj vjershe se nuk ma pret shue per vjersha:D

qenke keq fare ti laugha laugha

jam:D
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.dem-corp.tk
cupke_
Admin
Admin
cupke_


Female
Numri i postimeve : 694
Age : 34
Location : Pogradec
Registration date : 23/12/2007

Vjershat e femijerise Empty
MesazhTitulli: Re: Vjershat e femijerise   Vjershat e femijerise EmptyWed Dec 26, 2007 3:57 pm

kam nje kukull ne kuti
as me ha as me pi
i ka flockat kacurrelka
dhe kepuckat me kordelka
shkon ne kopesht , vjen ne shpi
futet ne kuti

laugha:D:D sa ma tha nje kusherirke:D:D
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://albo-youth.albanianforum.net
DeM
Moderator
Moderator
DeM


Male
Numri i postimeve : 79
Location : POGRADEC, Albania
Registration date : 25/12/2007

Vjershat e femijerise Empty
MesazhTitulli: Re: Vjershat e femijerise   Vjershat e femijerise EmptyWed Dec 26, 2007 5:29 pm

sweetyxpg shkruajti:
kam nje kukull ne kuti
as me ha as me pi
i ka flockat kacurrelka
dhe kepuckat me kordelka
shkon ne kopesht , vjen ne shpi
futet ne kuti

laugha:D:D sa ma tha nje kusherirke:D:D

hehe, sa e forte. te fala kusherirkes:P:P
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.dem-corp.tk
angel
Moderator
Moderator
angel


Female
Numri i postimeve : 423
Age : 31
Location : Pogradec
Registration date : 23/12/2007

Vjershat e femijerise Empty
MesazhTitulli: Re: Vjershat e femijerise   Vjershat e femijerise EmptyWed Dec 26, 2007 9:27 pm

hahha pse vetem ti ke kusherirke ?un e kam kusherirken me te mirke tongue

Kam nje bub larush larush
me te mira nuk ka askush
floke gjata kacurrela
ne qafe varur nje kordela
yne e dalin gjithe gaz
ngado bubi na ndjek pas
shiko paster dhe i bukur
ngazellen e ndrit si fluter
bubi im eshte lara lara
mbetet pas vrapon perpara
luan hidhet dhe kercen
ja dhe lodrat shpejt i gjen.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
cupke_
Admin
Admin
cupke_


Female
Numri i postimeve : 694
Age : 34
Location : Pogradec
Registration date : 23/12/2007

Vjershat e femijerise Empty
MesazhTitulli: Re: Vjershat e femijerise   Vjershat e femijerise EmptyThu Dec 27, 2007 1:33 am

aNgeL shkruajti:
hahha pse vetem ti ke kusherirke ?un e kam kusherirken me te mirke tongue

Kam nje bub larush larush
me te mira nuk ka askush
floke gjata kacurrela
ne qafe varur nje kordela
yne e dalin gjithe gaz
ngado bubi na ndjek pas
shiko paster dhe i bukur
ngazellen e ndrit si fluter
bubi im eshte lara lara
mbetet pas vrapon perpara
luan hidhet dhe kercen
ja dhe lodrat shpejt i gjen.

eeeee Bora e recitonte me bukur se ti laugha laugha
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://albo-youth.albanianforum.net
angel
Moderator
Moderator
angel


Female
Numri i postimeve : 423
Age : 31
Location : Pogradec
Registration date : 23/12/2007

Vjershat e femijerise Empty
MesazhTitulli: Re: Vjershat e femijerise   Vjershat e femijerise EmptySun Dec 30, 2007 4:59 pm

hahahhahah edhe Klevisa me bukur se ti e recitonte ate vjershen me lart laugha laugha
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content

Vjershat e femijerise Empty
MesazhTitulli: Re: Vjershat e femijerise   Vjershat e femijerise Empty

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Vjershat e femijerise
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
albo-youth Forum :: Kulture & Tradite :: Familja & Vogelushet-
Kėrce tek: