Nothing great was ever achieved without enthusiasm
 
GalleryForumPytėsoriKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Vjershat e femijerise

Shko poshtė 
AutoriMesazh
cupke_
Admin
Admin
cupke_

Female
Numri i postimeve : 694
Age : 29
Location : Pogradec
Registration date : 23/12/2007

MesazhTitulli: Vjershat e femijerise   Mon Dec 24, 2007 2:44 pm

Cfare vjersha mbeni mend nga femijeria juaj?

Po filloj une

Zana e zuri zogun
e mbylli ne kafaz;
zogu s'don te kendoje
eshte plot maraz;
Zana i jep uje
zogu uje s'don
Zana i jep buke
zogu s'e shikon.
Zane leshoje zogun te fluturoje
ai e don qiellin,ne kafaz s'do te rroje. cheers

_________________
Life is short, Break the rules, forgive quickly, Kiss slowly, Love Truly, Laugh uncontrollably, And never regret anything that make life lond
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albo-youth.albanianforum.net
angel
Moderator
Moderator
angel

Female
Numri i postimeve : 423
Age : 26
Location : Pogradec
Registration date : 23/12/2007

MesazhTitulli: Re: Vjershat e femijerise   Tue Dec 25, 2007 7:01 pm

Mace mace pis pis pis
cka dollapi qe leviz
eshte mia kocomiu:P
gjithe pjatat i lepiu ...........laugha
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
DeM
Moderator
Moderator
DeM

Male
Numri i postimeve : 79
Location : POGRADEC, Albania
Registration date : 25/12/2007

MesazhTitulli: Re: Vjershat e femijerise   Wed Dec 26, 2007 11:32 am

sweetyxpg shkruajti:
Cfare vjersha mbeni mend nga femijeria juaj?

Po filloj une

Zana e zuri zogun
e mbylli ne kafaz;
zogu s'don te kendoje
eshte plot maraz;
Zana i jep uje
zogu uje s'don
Zana i jep buke
zogu s'e shikon.
Zane leshoje zogun te fluturoje
ai e don qiellin,ne kafaz s'do te rroje. cheers

hahahahahahahahahaha
une sdi asnje. dhe tani po te me pyesesh, nuk di asnjelloj vjershe se nuk ma pret shue per vjersha:D

_________________
DeM is my middle name...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dem-corp.tk
cupke_
Admin
Admin
cupke_

Female
Numri i postimeve : 694
Age : 29
Location : Pogradec
Registration date : 23/12/2007

MesazhTitulli: Re: Vjershat e femijerise   Wed Dec 26, 2007 1:43 pm

DeM shkruajti:
sweetyxpg shkruajti:
Cfare vjersha mbeni mend nga femijeria juaj?

Po filloj une

Zana e zuri zogun
e mbylli ne kafaz;
zogu s'don te kendoje
eshte plot maraz;
Zana i jep uje
zogu uje s'don
Zana i jep buke
zogu s'e shikon.
Zane leshoje zogun te fluturoje
ai e don qiellin,ne kafaz s'do te rroje. cheers

hahahahahahahahahaha
une sdi asnje. dhe tani po te me pyesesh, nuk di asnjelloj vjershe se nuk ma pret shue per vjersha:D

qenke keq fare ti laugha laugha

_________________
Life is short, Break the rules, forgive quickly, Kiss slowly, Love Truly, Laugh uncontrollably, And never regret anything that make life lond
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albo-youth.albanianforum.net
DeM
Moderator
Moderator
DeM

Male
Numri i postimeve : 79
Location : POGRADEC, Albania
Registration date : 25/12/2007

MesazhTitulli: Re: Vjershat e femijerise   Wed Dec 26, 2007 3:24 pm

sweetyxpg shkruajti:
DeM shkruajti:
sweetyxpg shkruajti:
Cfare vjersha mbeni mend nga femijeria juaj?

Po filloj une

Zana e zuri zogun
e mbylli ne kafaz;
zogu s'don te kendoje
eshte plot maraz;
Zana i jep uje
zogu uje s'don
Zana i jep buke
zogu s'e shikon.
Zane leshoje zogun te fluturoje
ai e don qiellin,ne kafaz s'do te rroje. cheers

hahahahahahahahahaha
une sdi asnje. dhe tani po te me pyesesh, nuk di asnjelloj vjershe se nuk ma pret shue per vjersha:D

qenke keq fare ti laugha laugha

jam:D

_________________
DeM is my middle name...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dem-corp.tk
cupke_
Admin
Admin
cupke_

Female
Numri i postimeve : 694
Age : 29
Location : Pogradec
Registration date : 23/12/2007

MesazhTitulli: Re: Vjershat e femijerise   Wed Dec 26, 2007 3:57 pm

kam nje kukull ne kuti
as me ha as me pi
i ka flockat kacurrelka
dhe kepuckat me kordelka
shkon ne kopesht , vjen ne shpi
futet ne kuti

laugha:D:D sa ma tha nje kusherirke:D:D

_________________
Life is short, Break the rules, forgive quickly, Kiss slowly, Love Truly, Laugh uncontrollably, And never regret anything that make life lond
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albo-youth.albanianforum.net
DeM
Moderator
Moderator
DeM

Male
Numri i postimeve : 79
Location : POGRADEC, Albania
Registration date : 25/12/2007

MesazhTitulli: Re: Vjershat e femijerise   Wed Dec 26, 2007 5:29 pm

sweetyxpg shkruajti:
kam nje kukull ne kuti
as me ha as me pi
i ka flockat kacurrelka
dhe kepuckat me kordelka
shkon ne kopesht , vjen ne shpi
futet ne kuti

laugha:D:D sa ma tha nje kusherirke:D:D

hehe, sa e forte. te fala kusherirkes:P:P

_________________
DeM is my middle name...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dem-corp.tk
angel
Moderator
Moderator
angel

Female
Numri i postimeve : 423
Age : 26
Location : Pogradec
Registration date : 23/12/2007

MesazhTitulli: Re: Vjershat e femijerise   Wed Dec 26, 2007 9:27 pm

hahha pse vetem ti ke kusherirke ?un e kam kusherirken me te mirke tongue

Kam nje bub larush larush
me te mira nuk ka askush
floke gjata kacurrela
ne qafe varur nje kordela
yne e dalin gjithe gaz
ngado bubi na ndjek pas
shiko paster dhe i bukur
ngazellen e ndrit si fluter
bubi im eshte lara lara
mbetet pas vrapon perpara
luan hidhet dhe kercen
ja dhe lodrat shpejt i gjen.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
cupke_
Admin
Admin
cupke_

Female
Numri i postimeve : 694
Age : 29
Location : Pogradec
Registration date : 23/12/2007

MesazhTitulli: Re: Vjershat e femijerise   Thu Dec 27, 2007 1:33 am

aNgeL shkruajti:
hahha pse vetem ti ke kusherirke ?un e kam kusherirken me te mirke tongue

Kam nje bub larush larush
me te mira nuk ka askush
floke gjata kacurrela
ne qafe varur nje kordela
yne e dalin gjithe gaz
ngado bubi na ndjek pas
shiko paster dhe i bukur
ngazellen e ndrit si fluter
bubi im eshte lara lara
mbetet pas vrapon perpara
luan hidhet dhe kercen
ja dhe lodrat shpejt i gjen.

eeeee Bora e recitonte me bukur se ti laugha laugha

_________________
Life is short, Break the rules, forgive quickly, Kiss slowly, Love Truly, Laugh uncontrollably, And never regret anything that make life lond
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albo-youth.albanianforum.net
angel
Moderator
Moderator
angel

Female
Numri i postimeve : 423
Age : 26
Location : Pogradec
Registration date : 23/12/2007

MesazhTitulli: Re: Vjershat e femijerise   Sun Dec 30, 2007 4:59 pm

hahahhahah edhe Klevisa me bukur se ti e recitonte ate vjershen me lart laugha laugha
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Vjershat e femijerise   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Vjershat e femijerise
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
albo-youth Forum :: Kulture & Tradite :: Familja & Vogelushet-
Kėrce tek: